Mostphotos
Gjennom hele sommeren har kommuner, organisasjoner, næringsliv og folk flest sagt sin mening om forslaget til nye skole- og tilbudsstruktur, etter at fylkesutvalget la saken ut på høring 1. mai. Engasjementet har vært stort, og det er kommet inn om lag 500 høringsinnspill.
- Alle er lest, forsikrer fylkeskommunedirektør Tron Bamrud.
Alt sendes direkte
Førstkommende fredag klokka 13 legger fylkeskommunedirektøren fram sitt endelige forslag til ny skole- og tilbudsstruktur.
- Et langvarig og omfattende arbeid nærmer seg et foreløpig punktum. Så blir det opp til politikerne å lande saken endelig, sier Bamrud.
Presentasjonen av saken kan du følge direkte fra klokka 13.
Gå til sendingen i vår nett-tv
Politisk behandling
Etter at fylkeskommunedirektøren har offentliggjort sin innstilling, er saken i politikernes hender. Den endelige avgjørelsen kommer i fylkestinget onsdag 23. oktober, hvor saken er satt på sakskartet fra morgenen av.
Her er de viktigste datoene for den politiske behandlingen:
- Hovedutvalg for utdanning - 16. oktober
- Fylkesutvalget - 18. oktober
- Fylkestinget - 23. oktober
Alle møtene kan følges direkte på vår nett-tv.