Foto: Kulturfestivalen Peer GyntI 2028 er det 200 år siden Henrik Ibsen ble født. Jubileet vil bli markert både nasjonalt og internasjonalt, og Innlandet er en selvfølgelig del av feiringen.
Inviterer til samarbeid og idéutvikling
Målet er å samle aktører som vil bidra til Ibsenåret. Invitasjonen gjelder både dem som allerede har planer, dem som ønsker samarbeid, og dem som vil ha inspirasjon til nye prosjekter. Deltakerne får innsikt i hva som allerede er planlagt, og mulighet til å utvikle idéer sammen med andre.
Innlandet fylkesbibliotek står bak arrangementet, i samarbeid med Hamar bibliotek og Lillehammer bibliotek, med støtte fra Nasjonalbiblioteket.
Program med faglig og kreativt innhold
Dagen byr på et variert program:
- Registrering, kaffe og enkel servering
- Kunstnerisk innslag
- Velkommen ved leder av hovedutvalg for kultur, Tom Svellet
- «Med statsstøtte og kortbukse over Sognefjellet. Ibsens stipendreise sommeren 1862», foredrag ved Anette Storli Andersen
- Lunsj
- Workshops
- Konkurranse med premie
Praktisk informasjon
Tekst: Mia Granum, Innlandet fylkesbibliotek