Seksjon Idrett og friluftsliv

Seksjon for idrett, friluftsliv og fysisk aktivitet i Innlandet tilhører kulturavdelingen med kontorsted på Lillehammer.

Kari Nilssen leder seksjonen. Rådgiverne har hver sine ansvarsområder:

Kari Nilssen

Seksjonssjef

E-post: kari.nilssen@innlandetfylke.no

Mobil: 480 74 327
 

Ansvarsområder

  • Ledelse, økonomi, planarbeid
  • Friluftsliv, inkludert høring av planer
  • Søknadsbehandling spillemidler
  • Plan for friluftslivets ferdselsårer

Tuva Eiklid

Rådgiver

E-post: 
tuva.marie.eiklid@innlandetfylke.no

Mobil: 992 73 740
 

Ansvarsområder

  • Friluftsliv – inkludert høring av planer
  • Kartlegging og verdsetting av friluftsområder
  • Dagsturhytta
  • Plan for friluftslivets ferdselsårer
  • Søknadsbehandling spillemidler

Lars Gotaas

Rådgiver

E-post: lars.gotaas@innlandetfylke.no

Mobil: 411 06 913
 

Ansvarsområder

  • Anleggsutvikling og spillemidler
  • Ro- og padleleden
  • Kartlegging og verdsetting av friluftsområder

Kjersti Rønning Huber

Rådgiver

E-post: 
kjersti.ronning.huber@innlandetfylke.no

Mobil: 948 11 726
 

Ansvarsområder

  • Kompetanse- og nettverksarbeid
  • Arrangementsutvikling
  • Friluftsliv-søknadsbehandling

Per Lind Madsen

Rådgiver

E-post: per.madsen@innlandetfylke.no

Mobil: 915 77 969
 

Ansvarsområder

  • Kompetansearbeid 
  • Arrangementsutvikling
  • Anleggsutvikling og spillemidler
  • Ro- og padleleden
  • E-sport/dataspill

Ingeborg Lunde

Rådgiver (25 % stilling)

E-post: ingeborg.lunde@innlandetfylke.no

Mobil: 992 79 018
 

Ansvarsområder

  • Plan for friluftslivets ferdselsårer 
  • Kartlegging og verdsetting av friluftsområder 
  • Myke trafikanter
Til toppen